Львівські лікарі підтримали колег з київського «Охматдиту»

11 Липня 2024, 14:02
Допомагають київським лікарям як прості громадяни, так і колеги 335
Допомагають київським лікарям як прості громадяни, так і колеги
 
Допомагають київським лікарям як прості громадяни, так і колеги.
Про приклади солідарності та емпатії інформує Львівська обласна рада.
Львівський обласний клінічний перинатальний центр взяв на себе ініціативу допомогти Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», яка постраждала від ракетного удару 8 липня, та переказав 100 000 гривень Благодійному фонду «Охматдит – здорове дитинство».
«Дякую нашим лікарям за солідарність, дякую всім, хто долучається до благодійного збору для столичної дитячої лікарні. Нагадаю, за добу після терористичного акту росії ми зі світом зібрали понад 250 мільйонів гривень», – зауважив виконувач обов'язків голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
 А ось Клінічний центр дитячої медицини готовий вже прийняти пацієнтів з Києва після ракетного удару, який уразив дитячу лікарню у столиці. Тут підготували до можливого прийому важкохворих дітей. Зокрема, у лікарні «Охматдит» додатково вивільнили одне хірургічне відділення на тридцять ліжкомісць для поступлення важких хворих з київського «Охматдиту».
Усі медичні працівники готові до надання медичної допомоги та розподілу пацієнтів, що потребують різних видів лікування. Адміністрація шпиталю тримає тісний діалог із хірургічною службою київського «Охматдиту». Наразі пацієнтів стабілізують від отриманого стресу, аби вони були транспортабельні.
Про це повідомив виконувач обов'язків генерального директора центру Роман Кізима.
«Клінічний центр дитячої медицини, зокрема структурний підрозділ Західноукраїнський спеціалізований центр, уже понад два роки є евакуаційним хабом для дітей з онкологічними, онкогематологічними та іншими важкими захворюваннями. Щотижня від лютого 2022 року керівництво лікарні контактує з європейськими партнерами щодо актуальних потреб у медикаментах та іншій допомозі. І щотижня щонайменше двоє-троє пацієнтів з інших регіонів звертаються до львівських медиків, щоб продовжити лікування або ж отримати поміч в медичній евакуації за кордон», – зауважив Юрій Холод.
«Ми маємо відпрацьований алгоритм роботи з великим потоком людей: налагоджений маршрут пацієнта, адаптований персонал та координація з різними державними інституціями та іншими медичними закладами. Спеціалісти Клініки психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді мають величезний досвід у наданні необхідної психологічної допомоги і пацієнтам, і їхнім родинам. Тому ми перебуваємо у постійній готовності, і маємо можливість, а головне, навики та досвід, прийняти велику кількість хворих одномоментно – чи то внаслідок трагічних подій у НДСЛ Охматдит, чи через ракетні удари в інших містах», –зазначив Роман Кізима.
За його словами, фактично, це системна робота у Центрі, а не кризовий менеджмент, як реакція на події.
«Принагідно дякуємо міжнародним партнерам, які в рамках проєкту #SAFERUkraine у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України, вкотре підтвердили готовність прийняти українських дітей на лікування у партнерських лікарнях Європи», – додав Роман Кізима.
 
Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024