У Буську під егідою Української асоціації футболу відбувся Всеукраїнський футбольний фестиваль серед дівчат

24 Червня 2024, 13:18
Учасники футбольного фестивалю у Буську 372
Учасники футбольного фестивалю у Буську

 

 

Наприкінці минулого тижня у Буську під егідою Української асоціації футболу відбувся Всеукраїнський футбольний фестиваль серед дівчат до дев'яти та одинадцяти років.

У віковій категорії WU-9  між собою зіграли  ДЮСШ Буськ, «Надбужжя» (Буськ) і СДЮСШОР Ужгород. Вікову категорію WU-11 представляли ДЮСШ Буськ, буське «Надбужжя», СДЮСШОР Ужгород, збірна Рівненської області, червоноградський «Шахтар», ДЮСШ №2 (Червоноград).

Поєдинки складалися з двох десятихвилинок, між якими була п'ятихвилинна перерва. Грали у форматі 6 на 6 (5 польових гравчинь плюс воротарка).

Переможців за підсумками ігор не визначали, адже головною метою таких масових спортивних заходів є популяризація футболу серед дівчат і залучення їх до гри мільйонів.

Дівчатка в кожній із команд отримали від УАФ пам'ятні медалі й наплічники з тренувальними комплектами футбольної форми.

 У нагородженні дівочих команд в Буську взяв участь заступник голови Асоціації футболу Львівської області Андрій Смольський. З ним порозмовляли про розвиток футболу на Львівщині, зокрема і про жіночий, який набирає обертів.

 «Маємо команди, які виступають у першій лізі чемпіонату України, зокрема і буське «Нажбужжя». Президент обласної асоціації Олександр Шевченко заявив про намір створення на Львівщині і  професійної жіночої команди. А ще в училищі фізичної культури  має з’явитись кафедра дівочого футболу», – сказав Андрій Смольський.

Щодо фестивалю футболу у Буську, то він зазначив, що локацію вибрали не випадково: тут є чудова спортивна база, яка дозволяє розвивати  цей вид спорту, є досвідчений тренер Іван Томків, котрий  не один рік професійно займається з жіночими командами, а ще є суттєва підтримка як від місцевої влади, так і керівництва ДЮСШ.

Поспілкувався і з учасниками змагань. Майже чотири години добиралися до Буська дівчата з Рівненщини – «Фортуна» Перебродівського ліцею Миляцької громади. Як розповів тренер-викладач Микола Жакунець, у цьому селі більше десяти років активно культивують дівочий футбол, «Фортуну» знають в усій Україні, бо використовує будь-яку можливість, аби взяти участь у різних змаганнях. Тому  далека дорога до Буська дівчат не спинила: приїхали, аби позмагатись з однолітками. Додому повертаються з позитивними емоціями, пам’ятними медалями від УАФ та подарунками. А вже на початку липня на «Фортуну» чекає наступний турнір і ще довша дорога – у Берегове.

Підбиваючи підсумки фестивалю, Іван Томків зазначив його важливість для популяризації дівочого футболу. Тут не було переможців та переможених, тут були емоції, сльози, але більше було щирих дитячих посмішок. Для багатьох дівчаток це був перший турнір, перша медаль, але вона запам’ятається, бо від УАФ, як і чудові подарунки з символікою національної збірної України. Також він звернув увагу на організаційну складову для Буська у його проведенні. 

« Ми його вибороли завдяки своїй активності, тепер здобули досвід. Тож чекаємо на гостей знову», – резюмував Іван Томків.

 

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024