Бібліотеці в Буську подарували книжку про рід Президента ЗУНР

19 Червня 2024, 16:33
Книга про рід Петрушевичів 364
Книга про рід Петрушевичів
Бущани мають унікальну можливість познайомитися з новими сторінками історії роду Петрушевичів з Галичини.
 
Про це йдеться у дописі Лесі Вовк у Книгозбірня Буська.   
 
Буська міська книгозбірня імені Івана Котляревського отримала в дарунок дуже цікаву книгу – розповідь про забутий галицький священицький рід Петрушевичів «Цвіт нації».
Автори дослідження – Звенислава Костур та її донька Олена Угринюк,  походять з роду Петрушевичів – Грушкевичів.  Пані Звенислава – за фахом лікар, її донька Олена – юрист. Прабабця Звенислави – Ольга Грушкевич була двоюрідною сестрою Євгена Петрушевича. 
 
«Не погрішу проти істини, що рід Петрушевичів, ймовірно, протягом останніх чотирьох століть був найчисельнішим у Галичині не тільки номінально, але й за кількістю його членів, які відіграли у релігійно-церковному, політичному, суспільному, культурному та економічному житті Галичини протягом XVIII – XIX та перших десятиліть ХХ століть визначну роль», – пише у передмові до книги Звенислава Костур.
Бібліотекарі щиро вдячні за цінний дарунок для читачів  шановним дослідникам Звениславі Костур та Олені Угринюк, а також пані Галині Олійник – головному спеціалісту відділу освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради та активній читачці – за те, що від імені авторів подарувала  цю книгу бібліотеці. Читаймо нашу українську історію, бо без її знання в нас немає майбутнього.
 

 
Нагадаємо про славетних представниками роду Петрушевичів – батька Омеляна Петрушевича, Буського декана, пароха церкви св.Параскеви та його сина Євгена Петрушевича – Президента ЗУНР. 
Нещодавно команда Району у складі Волинської експедиції побувала у Буську та відвідала відреставровану церкву св.Параскеви, де поруч у парафіяльному будинку, який не зберігся, 3 червня 1863 року народився майбутній Президент ЗУНР.

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024