У Красному вшанували пам’ять Головного командира УПА, генерал-хорунжого Василя Кука

13 Січня 2024, 18:53
Біля могили Василя Кука 781
Біля могили Василя Кука

Вшанувати останнього командира повстанців у місці поховання зібралися представники громади, священники, місцева та обласна влада.

Про це повідомляє Район.Буськ.
 
У п'ятницю, 13 січня, у Красному  за участі керівництва селищної ради, духовенства, громадськості, пластунів, членів ОУН-УПА біля меморіалу «Борцям за волю України» відзначили 111 річницю від дня народження останнього головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Василя Кука

Розпочалися урочистості біля могили Василя Кука. Молебень у пам’ять про легендарного військового діяча відслужив о. Юрій Толочний. Прозвучав  Державний Гімн України. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Василя Кука та полеглих борців за волю України у всі часи.

 
Виступили селищний голова Роман Фурда та депутат обласної ради Святослав Шеремета. Роман Фурда вручив батькам загиблого воїна  Степана Олеговича Вороновського зі села Утішків орден «За мужність» ІІІ ступеня.
 
Під час віча прозвучали патріотичні пісні у виконанні Ярослава Кришталя та Володимира Кравчука, а також «Гімн українських націоналістів» (вокальний ансамбль «Мрія» зі села Задвір'я).
 
Опісля захід про легендарного земляка продовжився у «Публічній опорній бібліотеці імені Івана Тиктора», де  переглянули документальний фільм про Василя Кука та розповіли про його життя та боротьбу вчителі місцевих шкіл Марія Жеребна, Христина Гудима, Михайло Шимків, секретар виконавчого комітету Красненської селищної ради Богдан Глова, гості зі Золочева Володимир Зубар та Олег Банах, а також кандидат історичних наук Микола Посівнич.

Виступає Володимир Зубар
Виступає Володимир Зубар

Виступає Микола Посівнич
Виступає Микола Посівнич

 
 
Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024