Унікальні документи з історії західних областей України стануть ближчими

06 Січня 2024, 13:57
У Львові представили новий пошуковий портал 1362
У Львові представили новий пошуковий портал
На Львівщині презентували Міжархівний пошуковий портал. 
 
 

У суботу, 5 січня, у Державному архіві Львівської області презентували новий цифровий ресурс на єдиній платформі «Міжархівний пошуковий портал».

Центральний державний історичний архів м. Львів (ЦДІАЛ) стане п'ятим центральним архівом, який долучиться до пошукового порталу українських архівів, та сьомим архівом загалом, який долучився до цього проєкту. 

Цей проєкт створений для того, щоб представити можливості Міжархівного пошукового порталу, ознайомити громадськість з інформацією про унікальні документи з історії західних областей України, зокрема Львівщини, які будуть розміщені на порталі.
 
На портал завантажать 50 описів фондів та 500 тисяч оцифрованих архівних матеріалів. А також копії пам'ятних архітектур та історичних будівель Львівщини. Ознайомитися з ними зможуть усі охочі.
 
Доступ до Міжархівного пошукового порталу: https://searcharchives.net.ua/
 
Серед оцифрованих копій архівних документів – колекція грамот на пергаменті, що містить левову частку найдавніших унікальних документів Національного архівного фонду України, фонди гродських і земських судів Руського воєводства XV–XVIII століть, метричні книги римо-католицького віросповідання Галичини XVII–XX століть, особові фонди визначних діячів України (митрополит Андрей Шептицький).
Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024